Školní batohy

Školní batoh

Školní batohy pro prvňáčky

Školní batoh

Školní batohy pro prvňáčky jsou ty batohy, s jejichž výběrem si je potřeba dát největší práci. Především u těchto školních batohů se jedná nejen o výběr jen tak ledajakého batohu. Na školní batoh do první třídy bude každý vzpomínat jako na svůj první školní batoh. Podle toho, jaký k tomuto batohu bude mít vztah vybuduje si dítko i vztah ke škole a k vzdělávacím institucím obecně. Není to samozřejmě jediný faktor, který by tento vztah mohl ovlivnit, ale i tento se na celkovém vztahu ke škole podílí. Dítě by se tedy výběru batohu mělo účastnit a mít výrazný vliv na to, jaký školní batoh bude do první třídy nosit. Je ale velice důležité pamatovat na to, že v tomto věku jsou dětská záda velice citlivá a náchylná k různým poškozením, proto vybírejte batohy kvalitní, značkové, se zpevněnými zády a s širokými popruhy na ramena.

Školní batohPři výběru batohu dítětem pamatujte také na to, že v dětských očích budou lákavé ty školní batohy pro prvňáčky, které na sobě mají postavičku či nápis, který děti důvěrně znají z televize či dalších médii. Po koupi takového batohu bude radost dítěte zřejmě obrovská, je ale potřeba myslet na to, že všichni superhrdinové a postavičky z televize jsou populární jen na omezený čas a tak se může stát, že batoh s Hello Kitty bude pro dítě příští rok už „starý“. Je tedy lepší vybrat batoh s neotřelým, ale nadčasovým designem, který jentak nezestárne.

Školní aktovka

Možná si vzpomínáte na aktovky pro děti. Aktovky se dnes zdají jako přežitá věc. Školní aktovka však zůstává minimálně jako vzpomínka pro starší generace, kteří ji používali pro přenos školních pomůcek. Školní aktovka byla dříve věc, za kterou se rozhodně nikdo nemusel stydět – nosil ji každý. Školní aktovky se vyrábějí i dnes a používají se především právě jako školní batoh pro prvňáčky, ale prvňáčkům často už nevyhovují. Děti již v tomto věku cítí, že je to cosi nemoderního a vědí, že školní aktovku už dnes nosí málokdo. Školní aktovka však vyhovuje v mnohém požadavkům na školní batoh dokonale – zpevněná záda, široké popruhy pro ramena, odrazky. Je na zvážení rodiče a názoru dítěte, zda vybere jako školní batoh pro prvňáčky právě školní aktovku.
Copyright © 2011-2024 |